• Savivaldybės biudžetinė įstaiga 
  Įmonės kodas: 190030161
  Adresas: Dūkštų g. 14, Vilnius, LT- 07173
  Tel.: (8 5) 241 6045 , (8 5) 242 28 27
 • VAIKO ADAPTACIJA DARŽELYJE

  VAIKO ADAPTACIJA DARŽELYJE

  Visada labai laukiame atvykstančių naujai priimtų vaikučių, tačiau taip pat nerimaujame dėl neišvengiamos adaptacijos laikotarpio. Kaip žinome, vienas pirmųjų reikšmingų pokyčių vaiko gyvenime įvyksta jam pradėjus lankyti darželį. Daugelis tėvų norėtų, jog ne tik pirmą, bet ir visas dienas darželyje vaikas būtų patenkintas, ramus ir laimingas. Tai įmanoma, o prie to nemaža dalimi gali prisidėti būtent tėvai.  Suprantame, kad šiuo nelengvu laikotarpiu pokyčius išgyvena visa šeima. 

  Pirmiausia, svarbu tvirtas ir sąmoningas tėvų apsisprendimas leisti savo vaiką į darželį. Tėvai turi būti tikri, jog šiam žingsniui jau atėjo laikas, yra tinkamos sąlygos ir jų vaikas yra pasiruošęs pradėti lankyti darželį.   Svarbu suvokti adaptacijos proceso esmę. Vaikas, dar nelankęs darželio, yra prisirišęs prie tėvų (mamos ir/ar tėčio) ar kito suaugusio, su kuriuo jis daugiausiai leidžia laiką, o toks prisirišimas duoda vaikui saugumo jausmą. Pradėjus lankyti darželį, šio suaugusio (mamos, tėčio) nebeliks šalia, todėl dažnai vaikai pasijunta neramūs ir nesaugūs, nenori pasilikti.  Vaikai skirtingai reaguoja į naują aplinką ir žmones. Kiekvieno vaiko adaptacijos trukmė skirtinga, nes ji priklauso nuo vaiko raidos, asmeninių savybių, amžiaus ar socialinės patirties. Gerai pažinodami savo vaiką ir suvokdami adaptacijos proceso esmę, galėsime geriau suprasti savo vaiko elgesį ar reakcijas, atitinkamai galėsime jam padėti, ar tiesiog būti šalia.                                       

  Taip pat verta bendradarbiauti su ugdymo įstaigos pedagogais, įsiklausyti į jų patarimus, kad adaptacija darželyje praeitų sklandžiai.                                

  Jūsų pagalba namuose – ypač svarbi. Ši informacija suteiks daugiau žinių ir aiškumo, ruošiantis darželiui:

  Adaptacija-rekomendacijos-tėvams-savivaldybė

  https://www.youtube.com/watch?v=CMYurB8kmyI

  Sėkmingo starto Jums! Drąsiai pradėkite kelionę į pažinimo, atradimų ir kūrybos pasaulį! 

  Komentarai uždrausti.

  Pakeisti teksto dydį
  Pakeisti spalvų kontrastą