Menu Close

Aplinkos pritaikymas

Nusiraminimo ir atsipalaidavimo erdvės

Sensorinis kambarys

Sensorinės priemonės stimuliuoja pojūčius, mažina agresiją, nerimą ir blaškymąsi, padeda sukoncentruoti dėmesį, pagerina atmintį, pažinimą ir kalbos vystymąsi. Kolonos burbuliuojančio vandens yra viena iš priemonių, tinkamų vaizdinei, lytėjimo ir garsinei stimuliacijai. Užsiėmimuose naudojant burbulinius vamzdžius ir sieneles mokomasi atpažinti spalvas, sutelkti ir išlaikyti dėmesį, skatinamas verbalinis bendravimas, gebėjimas išreikšti mintis žodžiais, kurti ir pasakoti istorijas, suprasti ryšį tarp priežasties ir padarinio. Spalvingas nuolat judantis vaizdas veikia raminančiai vaikus su mokymosi ir elgesio sutrikimais, jiems ypač svarbu parinkti tinkamus žaidimus bei ugdymo metodus. Kambaryje esantys sensoriniai sėdmaišiai suteikia taip pat padeda susikaupti ir nusiraminti. Tai puiki sensorinių pojūčių terapija.

 

 

 

 

 

 

Kamuoliukų baseinas – linksmiausia vieta mažiesiems žaisti. Čia jie saugiai mokosi bendrauti su bendraamžiais, tyrinėja aplinką, dūksta ir pavargę nusiramina. Kamuoliukų baseinas turi ir terapinį poveikį – tai jauki vieta vaikams su raidos sutrikimais nusiraminti.

 

 

 

 

 

Žaidimas su smėliu skatina vaiko vaizduotę, kūrybiškumą, saviraišką. Į smėlio žaidimą vaikui lengva įsitraukti ir išlaikyti dėmesį. Taip lavinama kantrybė, gebėjimas susikaupti ir nuoseklumas. Smėlį naudoja ir psichoterapiniais tikslais. Smėlio lietimas, jo gniaužymas, bėrimas tarp pirštų atpalaiduoja bei ramina. Smėlis – puiki antistresinė priemonė.

 

 

 

 

 

Mini baseinas

Mankšta šiltame baseine – ne tik nauda, bet ir didelis malonumas.

Baseine pratimus atliekantį žmogų vanduo veikia ir psichologiškai – ramina, leidžia atsipalaiduoti, atitrūkti nuo streso. Vandenyje patiriamas laisvumas suteikia pasitikėjimo savo jėgomis, o teigiamos emocijos visuomet padeda greičiau sveikti ir jaustis saugiam.

 

Skip to content