Menu Close

Žaliosios edukacinės erdvės darželyje

Edukacinių erdvių kūrimo vizija – puoselėjant tradicijas, tobulinti STEAM patyriminio ugdymo(si) modelį, siekiant stiprinti vaikų sveikatą, ugdant fizinį aktyvumą ir gerinant edukacines aplinkas.

Prioritetas – kokybiško ugdymo paslaugos teikimas atsižvelgiant į kiekvieno vaiko gebėjimus ir poreikius, kuriant šiuolaikinius ugdymosi reikalavimus atliepiančią aplinką, skatinančią lyderystę.   

Mūsų įstaiga jau ne pirmus metus „Keliauja su STEAM“. Keliauti padeda ir įkurtas mūsų darželio teritorijoje vaismedžių sodas, kurį pasodinti paskatino projektas „Nuo sėklytės iki obuoliuko“, skirtas vaikų tyrinėjimams. Sodas jau tapo visų vaikų mėgstama vieta ne tik padedančiai prižiūrėti medelius, bet ir atsipalaiduoti medžių apsuptyje. Eksperimentai, tyrinėjimai, kūrybiniai sumanymai, įvairūs žaidimai, spontaniškos veiklos, priemonių įvairovė leidžia kiekvienam vaikui patirti atradimo džiaugsmą bei sėkmę. Geros emocijos ir laisvė veikti bei kurti – svarbiausia, kas leidžia sėkmingai mokytis ir pažinti, nes kokybiškų STEAM veiklų rezultatai yra pažintiniai, ir emociniai. Įstaigos vidaus patalpoje ir kieme puoselėjamos edukacinės lauko erdvės „Daržas“ ir „Sodas“ yra pritaikytos patirtinei vaikų veiklai. Dedame pastangas kurti, plėtoti ir puoselėti lauko erdves, kad jos skatintų vaikučius ne tik sportuoti, žaisti, kurti, bet žadintų smalsumą, motyvuotų tyrinėti.

Žaliosios edukacinės erdvės – natūrali gamtinė aplinka, kurią reikia pastebėti, pamatyti, patyrinėti, neretai – sąmoningai įrengti. Šias erdves, pagal susitarimą, puoselės ir prižiūrės skirtingų grupių mokytojos ir vaikučiai. Šiai dienai esame įrengę šias erdves:

  1. Šiltnamis, ekologiškoms daržovėms ir vaisiams auginti
  2. Vaismedžių sodelis
  3. Miško augalų erdvelė
  4. Miško erdvė su gyvūnais
  5. „Našlaitėlių“ gėlynėlis
  6. Tulpių žydėjimo kampelis
  7. Pelėdos paunksmė
  8. Akmenėlių mozaika
  9. Japoniškas sodelis
  10. Prieskonių ir vaistažolių kampelis
  11. Alpinariumas
  12. Laistytuvėlių paradas

Šios erdvės radosi pagal tai, kas vaikams aktualu, įdomu, pagal tai, kokie augalai ir gėlės auga pas visus daržuose, prie namų, miške ir tiesiog paprastoje pievelėje, kurioje galima palakstyti. Esame pasirengę plėtoti, keisti ir modeliuoti erdves taip, kaip pasirodys naudinga ir prasminga vaikams. Todėl nusprendėme dalyvauti  Vilniaus miesto švietimo įstaigų „Žaliųjų Edukacinių Erdvių“ (ŽEE) konkurse. Konkursas organizuojamas keliais etapais. Tikslas – aktyvinti Vilniaus miesto aplinkoje tikslingą, darnų ir estetišką žaliųjų edukacinių erdvių kūrimą ir kūrybišką jų naudojimą visuomenės aplinkosauginiam švietimui, siekiant ugdyti vilniečių aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes bei ekologinę savimonę, tobulinti gamtamokslinę kompetenciją, skatinti aplinkosauginę komunikaciją, formuojant įstaigų ir įmonių aplinkos savitumą, kuriant gamtos ir žmogaus sąlyčio zonas aplinkoje.

Tikimės, kad erdvės patiks vaikučiams, kad visi kartu puoselėsime jas. Jei mūsų bendruomenėje yra gamtos mylėtojų ir prijaučiančių, laukiame jūsų pasiūlymų ar kitos pagalbos, plėtojant mūsų edukacines lauko erdves!